"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek"
Marszałek Polski
Józef Piłsudski

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisała się
w kalendarz imprez naszej szkoły. 10 listopada 2017 roku nasi uczniowie i pracownicy uczestniczyli w uroczystej akademii upamiętniającej tę ważną dla Polaków datę. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie nasi artyści zaprezentowali wiersze i piosenki mówiące o wolności, patriotyzmie i o bohaterstwie naszych przodków. W tym dniu szczególnego znaczenia nabierają słowa, które przez wieki towarzyszyły naszym bohaterom "Bóg, Honor, Ojczyzna".


   

   

   

Jesteśmy wdzięczni tym, którzy oddali życie abyśmy my mogli żyć
w wolnej Polsce, dlatego przed Świętem Niepodległości odwiedziliśmy pomnik bohatera walk o niepodległość płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego. Posprzątaliśmy teren wokół pomnika, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Nasi uczniowie i pracownicy włączyli się także w obchody święta Niepodległości zorganizowane w Opatowie. Za sprawą happenigu patriotycznego "Biegaj z Bartoszem" - V Bieg Niepodległ ości mogliśmy wziąć udział w przedsięwzięciu, które zorganizowali uczniowie i nauczyciele LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Nasz zawodnik Patryk Masternak, w swojej grupie wiekowej zajął III miejsce i stanął na podium.
Gratulujemy!

   

GALERIA ZDJĘĆ
mgr Joanna Zalewska
mgr Janina Kaczmarska
© SOSW NIEMIENICE