Narodowe Święto Niepodległości to w naszym kraju święto państwowe, obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795-1918). W bieżącym 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, aby uczcić tak wielką uroczystość społeczność szkolna, w dniu 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11 po wejściu pocztu flagowego odśpiewała uroczyście hymn narodowy. Następnie odbyła się uroczysta akademia uświetniająca obchody Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie zabrakło wzruszających wierszy o naszej Ojczyźnie, przepięknych piosenek oraz pieśni wojennych. Oglądaliśmy prezentacje multimedialną nawiązującą do historii Polski oraz do symboli narodowych jakimi są: hymn, godło i flaga.
Na koniec uroczystości głos zabrała pani wicedyrektor Bożena Sobieraj, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie przedstawienia nie kryjąc przy tym wzruszenia, jakiego dostarczył jej występ dzieci.

   

Włączając się czynnie w obchody tej jakże ważnej dla nas daty przypominaliśmy naszym uczniom, co oznacza słowo "wolność". "Wolność" to niezależność, niezawisłość, niepodległość np. jednego państwa od drugiego. To również możliwość podejmowania decyzji zgodnie z własną wolą. "Wolność" to pamięć o historii naszego kraju
i o jej bohaterach. "Wolność" to przeszłość, teraźniejszość
i przyszłość. Trzeba uczyć się o niej i pamiętać, że nie jest nam dana na zawsze. Przybliżając tematykę niepodległościową organizowano więc prezentacje multimedialne, pogadanki, konkursy tematyczne.

   

8 listopada, tuż przed Świętem Niepodległości, grupa naszych uczniów wraz z opiekunami, udała się do Ruszkowca, aby tam uhonorować jednego z bohaterów walki o niepodległość Ojczyzny, płk. Władysława Belinę - Prażmowskiego. Wspólnie uporządkowaliśmy teren wokół pomnika, złożyliśmy wiązankę i zapaliliśmy znicz.

GALERIA ZDJĘĆ
mgr Joanna Zalewska
mgr Marzena Religa
mgr Janina Kaczmarska
mgr Dorota Majcher
mgr Małgorzata Sałata
© SOSW NIEMIENICE