W środę, 23 listopada, już od samego rana trwały przygotowania do Zabawy Andrzejkowej. Bo Andrzejki w Naszym Ośrodku to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci i młodzież mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.
   Świętowanie rozpoczęło się już od godziny 11.00, kiedy to na przepięknie wystrojonej sali zgromadziły się najmłodsze dzieci wraz z rodzicami.
   Imprezę rozpoczęła Pani wicedyrektor Bożena Sobieraj witając dzieci, rodziców i wszystkich zgromadzonych oraz zaprosiła do wspólnej zabawy.
   Piosenka "Czarownica z księżyca" ilustrowana wspólnym tańcem wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Następnie Wróżka Małgosia zaprosiła na scenę Czarodzieja Krzysia, który pokazał sztuczkę z kolorowymi chusteczkami i wyczarował za pomocą magicznej różdżki zająca z kapelusza. A wspólne zaklęcie "Czary mary..." wprowadziło wszystkich w świat magii i przepowiedni.

"Czary, mary, czary mary,
aby wróżby się spełniały złóżmy dary"

   Tymi słowami dzieci wraz z nauczycielkami rozpoczęły wróżby andrzejkowe. Każde dziecko wrzuciło do "Magicznej siatki" swój "dar z marzeniem" - kulkę, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka.

   W czasie andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia z butów, gdzie nagrodą dla zwycięzcy była wycieczki do ciepłych krajów, wirującej butelki, jajka niespodzianki z przepowiednią mikołajkowego prezentu oraz rzucanie kostką.

   

   

   

   Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

   

   Tegoroczne Andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas "wieczoru wróżb i tańca".

GALERIA ZDJĘĆ
mgr Anna Stajniak
© SOSW NIEMIENICE