ANDRZEJKOWY ZLOT CZAROWNIC

W dniu 29 listopada 2017 roku wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w "Andrzejkowym Zlocie Czarownic". "Andrzejkowe czarowanie" rozpoczęliśmy z najmłodszymi uczniami przedszkola i szkoły podstawowej już od godzin przedpołudniowych. Naszą zabawę zaczęliśmy wraz z panią dyrektor Bożeną Sobieraj od powitalnej piosenki i opowiadania jednej z czarownic - pani Małgosi, o zwyczajach jakie niesie za sobą dzień Świętego Andrzeja. Następnie koleżanki czarownicy - cyganki: panie Ewelina, Karolina, Renata i Dorota odczytywały listy od niej przyniesione przez nietoperzy, które zawierały poszczególne opisy wróżb. Były zarówno wróżby przepowiadające co nas czeka w najbliższym czasie jak również mówiące o naszych cechach charakteru i o tym co otrzymamy od św. Mikołaja. Aby umilić nam czas pani Aneta zabawiała nas wesołymi zabawami muzyczno - ruchowymi.

   

O godzinie 16.00 na świetlicy wypełnionej nastrojem andrzejkowym Pani Dyrektor - Bożena Chodorek - przywitała zaproszonych gości, rodziców oraz wychowanków.

Następnie drużyna wielopoziomowa "Nieprzetartego Szlaku": harcerze ,"Orliki" i ich młodsi koledzy zuchy "Szpaki Mądraki" zaprezentowały część artystyczną. Druhny: Monika Iskra, Anna Serafin, Małgorzata Rybus i Anna Stajniak czuwały podczas występu nad swymi zuchami i harcerzami. Jako pierwsza wystąpiła Sara Słapek śpiewając piosenkę -"Czarownica z księżyca", a tańczyła Julia Jop, następnie na scenę wleciały na miotłach czarownice i czarnoksiężnik, którzy odtańczyli taniec (Ewa Skrzątek, Diana Ścibisz, Marta Starba, Karolina Pluta, Julia Jop, Klaudia Rozlazła oraz Krzysztof Jop). Kolejnym punktem występu było wykonanie utworu muzycznego "Czy to Czarownica" (śpiewała Sara Słapek), podczas którego grupa młodszych dzieci (Dominika Flis, Julia Jop, Damian Sulej, Jan Ozdoba, Kacper Stępień i Krzysztof Jop) prezentowała układ choreograficzny. Ostatnim punktem występu było wniesienie przez czarnoksiężnika Krzysia "Czarodziejskiej Kuli", i wykonanie tańca przez wszystkie występujące dzieci oraz odczytanie zaklęcia przez jedną z czarownic.

Po części artystycznej, czarownice i czarnoksiężnicy przy pomocy wróżb andrzejkowych oraz swojej magicznej mocy przepowiadali przyszłość. Najpierw po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia, każdy z uczestników zabawy pomyślał sobie marzenie i wrzucił grosik do "Studni Spełnionych Marzeń".

W tym momencie czarownice uchyliły rąbka tajemnicy z czekającej nas przyszłości.

Czarownice rozdały kolorowe koperty, które skrywały rysunki. Każdy rysunek miał odpowiednie znaczenie.

"Zaczarowana butelka" - która ukazała najbliższą przyszłość.

Panny i kawalerowie dowiedzieli się kto z nich zmieni jako pierwszy stan cywilny w "Ślimaku z butów". Zwycięska para w nagrodę została przebrana za państwa młodych i odtańczyli pierwszy taniec.

A potem wróżby: "Imię ukochanej/ukochanego.

Losy "Twoja przyszłość" to kolejna wróżba, która ukazała co nas czeka w najbliższej przyszłości.

Po magicznej części Czarownice zaprosiły gości do wspólnej zabawy tanecznej z "Czarodziejską Miotłą", która rozpoczynała dyskotekę. Dyskotekę prowadził DJ Ryszard, a jego prezentowane utwory szybko wpadały w ucho i nie pozwalały stać w miejscu. Szalona zabawa taneczna zakończyła się uroczystą kolacją.

GALERIA ZDJĘĆ
mgr Monika Iskra
© SOSW NIEMIENICE