Akcja " Zawsze jestem bezpieczny" w Niemienicach

W dniach 22-24.10.2012 w SOSW w Niemienicach trwała akcja "Zawsze jestem bezpieczny". W trakcie, której przypominano wychowankom zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

W pierwszym dniu odbył się konkurs, podczas którego uczniowie prezentowali swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa podczas zabaw, korzystania z Internetu, kontaktów z nieznajomymi oraz w trakcie poruszania się po drogach.

W trakcie konkursu rozwiązywali rebusy, odpowiadali na pytania z quizu, wymieniali numery alarmowe i dobierali podpisy do obrazków.
W drugim dniu odbył się konkurs plastyczny pn. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Powstały piękne prace przedstawiające rożne sytuacje w ruchu drogowym.

W ostatnim dniu trwania akcji do Ośrodka przyjechała Pani policjantka, która zaprezentowała film dotyczący bezpiecznego korzystania z Internetu

oraz przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w kontaktach z osobami obcymi i podczas zabaw.

Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny.

Wybór zwycięzców był bardzo trudny, więc wszystkie prace zostały nagrodzone. Dzięki tej akcji pogłębiła się wiedza wychowanków i dlatego będą mogli czuć się bezpieczniej w różnych sytuacjach.

mgr Małgorzata Szybalska
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska