IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniach 28 maja-01 czerwca 2014r. reprezentanci Oddziałów Regionalnych z całej Polski zostali zaproszeni do Katowic na IX Ogólnopolskie Regaty Kajakowe i IV Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych.

Bocce to dość nowa dyscyplina w Olimpiadach Specjalnych, ale zyskała już wielu zwolenników i pasjonatów. W reprezentacji regionu świętokrzyskiego znaleźli się zawodnicy klubu O.S. TRAMP NIEMIENICE działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Niemienicach w zawodach uczestniczyli:
Diana Ścibisz oraz Paweł Stępień.

Zawodnicy do Katowic pojechali pod opieką Renaty Foremniak - nauczyciela SOSW w Niemienicach.

Bocce to rzutna gra rekreacyjno - sportowa potocznie zwana
"grą w kule".

Jest to gra dostępna dla wszystkich - nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, ale równocześnie jest grą ogólnorozwojową. Podczas treningów poprawia się koordynacja ruchowa oraz ogólna wydolność organizmu. U grających w bocce wyrabia się koordynacja wzrokowo - ruchowa, zwinność w rzucaniu oraz koncentracja. Poza tym gra w bocce dostarcza wiele emocji, radości, może być doskonała rozrywką. Dlatego celem organizacji imprezy było propagowanie bocce jako jednej z form rehabilitacji oraz podsumowanie efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskanych w czasie całorocznego cyklu treningów w sekcjach Olimpiad Specjalnych. W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z 16 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych z całej Polski. Przez 4 dni Katowice i Chorzów były centrum sportu Olimpiad Specjalnych.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby oprócz udziału
w zawodach sportowych - dostarczyć zawodnikom wielu przeżyć.
Z wielką przyjemnością i zainteresowaniem uczestniczyliśmy
w Ceremonii Otwarcia, która uświetniły występy akrobatyczne
i koncert zespołu rockowego. Miłym akcentem była wspólna dyskoteka.

W czasie zawodów wszyscy uczestnicy zostali przebadani
w programie "Zdrowi sportowcy" (zdrowe oczy, zdrowy słuch zdrowy uśmiech i FUNfitness) - takie badania to doskonała okazja do nauki zdrowego trybu życia oraz możliwość wykrycia wad i chorób.

Ostatecznie po 4 dniach turnieju zawodnicy z klubu O.S. TRAMP Niemienice zajęli następujące miejsca:

  • Diana Ścibisz - III miejsce w grze pojedynczej
  • Paweł Stępień - V miejsce w grze pojedynczej
  • w grze deblowej para zajęła II miejsce.
  • Wszyscy z żalem wyjeżdżali ze Śląska, jako pamiątki pozostały medale oraz upominki. Trzeba dodać ,że na zawodach na Śląsku byliśmy po raz pierwszy i z wielką ochotą jeszcze tam wrócimy!!!!!!

    GALERIA ZDJĘĆ

    mgr Renata Foremniak

    © SOSW NIEMIENICE