ZABAWA CHOINKOWA

Tradycyjnie, jak każdego roku w okresie karnawału w SOSW w Niemienicach, organizowane jest spotkanie z rodzicami i zabawą choinkowa. Uroczystość rozpoczął dyrektor Ośrodka - Bogdan Rolak - witając serdecznie zebranych rodziców oraz podsumowując najważniejsze wydarzenia z życia placówki, które miały miejsce w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego.

Następnie wychowawcy poszczególnych klas zapoznali rodziców z postępami ich dzieci w nauce, samoobsłudze i zachowaniu. W dalszej kolejności spotkania wychowankowie zaprezentowali rodzicom i licznie przybyłym gościom (starosta G. Saramański, wójt gminy Sadowie M. Urban-Żelazowska, dyrektor szkoły w Biskupicach A. Nowak z uczniami, kierownik WTZ w Zochcinku N. Staniszewski wraz z podopiecznymi, pani dyrektor z Ośrodka w Jałowęsach A. Wójtowicz z wychowankami, ksiądz parafii Biskupice M. Danek) swoje aktorskie i taneczne umiejętności oraz piękne stroje w czteroaktowym przedstawieniu pt.: "Kopciuszek".

Gdzie każdy akt i odsłona kurtyny wiązała się ze zmianą scenografii, a pomysłowa choreografia i dekoracja oraz dobrze dobrana muzyka wprowadziły widzów w prawdziwie baśniowy nastrój.

W czasie przerw miedzy aktami, upływający czas uprzyjemniał nam M. Kot śpiewając piosenki pt.: "Sanna" i "Dzwonki sań"

oraz Dawid Nowak tańczący z zegarem do muzyki Stanisława Moniuszki "Aria z Kurantem". Po nagrodzonym gromkimi brawami przedstawieniu wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad i zabawę taneczną przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

KLIKNIJ, aby zobaczyć wiecej zdjęć
mgr Dorota Majcher
mgr Janina Kaczmarska
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska