W dniach 12-14 kwietnia zorganizowana została w naszej szkole akcja propagująca zdrowy styl życia - Dni Promocji Zdrowia. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom znaczenia zdrowego trybu życia, wdrażania zasad dbania o własne zdrowie, zachęcanie do różnych form aktywności ruchowej.
        W pierwszym dniu akcji przeprowadzony został konkurs wiedzy. W trakcie konkursu wychowankowie podzieleni na dwie drużyny odgadywali zagadki, odpowiadali na pytania quizowe, rozpoznawali za pomocą dotyku przybory toaletowe, wskazywali zachowania korzystne i szkodliwe dla zdrowia.

    

    

    

        W drugim dniu drużyny zmierzyły się w konkurencjach wymagających szybkości, zwinności, siły i równowagi. Zawodnicy na czas wykonywali slalom z papierowym rulonem i jajkiem na łyżce, zbijali kręgle, skakali w workach, "pływali" na kocach. Chętni śmiałkowie zjedli jabłka z zasłoniętymi oczami i plasterek cytryny
z uśmiechem na ustach.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

        Trzeci dzień upłynął pod hasłem zdrowego odżywiania. Wychowankowie własnoręcznie wykonywali zdrowe i "wesołe" kanapki. Zdrowe, bo do ich przygotowania wykorzystano różne warzywa. "Wesołe" - ponieważ z papryki, ogórków, rzodkiewki i innych warzyw powstały różne ludziki i stworki. I tak z jednego talerza uśmiechał się zielony ufoludek, z drugiego zerkał jednooki pirat, a na innym srożyły kolce małe jeże. Największą jednak atrakcją była degustacja tych wszystkich pyszności. Smaczne kanapki szybko poznikały
z talerzyków.

    

    

    

    

        Działania podjęte podczas Dni Promocji Zdrowia pokazały jak wiele umiejętności posiadają nasi uczniowie. Za udział i zaangażowanie w realizowaniu zadań każdy z uczestników otrzymał nagrodę w postaci owoców i soków.
GALERIA ZDJĘĆ
mgr Aneta Goraj
mgr Marta Gierada
© SOSW NIEMIENICE