DZIEŃ DOGOTERAPII

6 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia z dogoterapii prowadzone przez panią Marzenę Kuczyńską. Głównymi bohaterkami tego spotkania były labradorki: biszkoptowa Japa i czekoladowa Giga.

Celem przeprowadzonych zajęć było nauczenie dzieci bezpiecznych zachowań w kontaktach z psem, stymulacja zmysłów, dostarczenie pozytywnego ładunku emocjonalnego, przełamanie lęków i pobudzenie do aktywności. W czasie zajęć dzieci uczyły się bezpiecznie
i odpowiedzialnie postępować z czworonogiem: odpowiednio podchodzić do psa, zakładać obrożę, prowadzić na smyczy. Dzieci miały możliwość pokonać lęk przed psem poprzez dotykanie go, głaskanie, przechodzenie pod lub między psami.

Wszyscy mogli osobiście doświadczyć łagodności Japy i Gigii,

które cierpliwie wysłuchiwały wydawanych im poleceń, a następnie je wykonywały: aportowały, dawały głos na komendę, przechodziły przez obręcze itp.

Chętne dzieci mogły nakarmić psy smakołykami, które były zjadane
z łopatki, miseczki a także z ręki.

   

Na zakończenie zajęć przekazaliśmy wspólnie zebrane dary w postaci koców i karmy dla psów, które pani Marzena przekazała zaprzyjaźnionemu schronisku. Zajęcia z dogoterapii dostarczyły dzieciom wiele nowych doświadczeń oraz pozytywnych wrażeń.
GALERIA ZDJĘĆ
mgr Marta Gierada
© SOSW NIEMIENICE