MAMA, TATA I JA

         5 czerwca nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i opiekunami świętowali trzy okazje: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: wójt Gminy Sadowie - pani Marzena Urban-Żelazowska, proboszcz parafii Biskupice - ks. Rafał Borycki, kierownik PCPR - pani Katarzyna Ambryszewska, pan Marcin Długosz oraz dzielnicowy - sierżant sztabowy Policji - Radosław Kaptur.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor - Bożena Chodorek witając wszystkich zebranych i zapraszając do wspólnego obejrzenia programu artystycznego pt.: "Mama, Tata i Ja", przygotowanego przez uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pani Marzeny Religi.

Uczniowie przenieśli nas w bajkowy świat Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, przedstawiając: "Kaczkę dziwaczkę"

"Rzepkę"

"Lenia"

Recytowali wiersze dla mamy i taty.

>

Śpiewali piosenki: "Daj mi rękę tato"

oraz "Moja mama jest artystką".

Oglądając spektakl, nikt nie kryły swego wzruszenia. Uwieńczeniem artystycznego przedstawienia, było wręczenie rodzicom
i zaproszonym gościom, drobnego upominku w postaci etui na telefony. Wykonanych przez uczniów klas przysposabiających do pracy
i gimnazjum.

Dużą atrakcją dla naszych podopiecznych była niespodzianka przygotowana przez sierż. szt. Policji Radosława Kaptura. Dzięki ktoremu wychowankowie, a zwłaszcza chłopcy, mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Zakładali różne części umundurowania, używanego w specjalnych akcjach policyjnych.

Oglądali radiowóz, jego wyposażenie, a nawet mogli usiąść za jego kierownicą.

A potem była wielka uczta. Na uczestników czekała pyszna grillowania kiełbasa, kaszanka, bigos i oczywiście dużo słodyczy, pyyyyysznych "opatowskich" pączków, ciast i lodów.
Pyszności na naszych stołach pojawiły się dzięki sponsorom, którzy zawsze o nas pamiętają. Pieczywo i słodkie rogaliki otrzymaliśmy z piekarni pana Pawła Jasińskiego - Piekarnia w Opatowie. Cukierki i słodycze od pana Krzysztofa Stachury ze sklepu Natomiast kwiaty zdobiące nasz Ośrodek i klomby kwiatowe od pana Jerzego Słowińskiego - Sklep ogrodniczy w Sadowiu.
Wszystkim naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Po poczęstunku wszyscy bawili się na zabawie tanecznej.

ZDJĘCIA

© SOSW NIEMIENICE