"DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE"

W dniu 27 marca, wzorem lat ubiegłych, nasz Ośrodek przystąpił do internetowego projektu edukacyjnego
"Dzień Wiosny w Europie", organizowanego przez szkoły wielu krajów Europy. Imprezy te organizowane są w naszej szkole cyklicznie, w tym roku już po raz ósmy pod hasłem: "Europejskie zmagania".
Przygotowania do uroczystości trwały miesiąc. W tym czasie wychowawcy starali się, w jak najbardziej przystępny sposób, przybliżyć uczniom kulturę, położenie i dorobek wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej.
"Dzień Wiosny w Europie" upłynął pod znakiem doskonałej zabawy i odrobiny pozytywnych emocji, które towarzyszą podczas zmagań konkursowych.

Całość imprezy poprzedził Ceremoniał Szkolny (Ewelina Kania, Mateusz Wielanowski, Damian Oraniec), w tym wyśpiewanie hymnu państwowego i wysłuchanie hymnu Unii Europejskiej ,,Oda do radości".

Następnie dzieci zostały podzielone na dwie drużyny:

"żółtych"
kapitan: Mihał Kot,
zawodnicy: Ewa Skrzatek, Paweł Sitarski, Sebastian Surowiec, Tomasz Grudzień, Paweł Tomaszewski

"niebieskich"
kapitan: Łukasz Kasak,
zawodnicy: Róża Nowak, Adam Bęben, Rafał Ścibisz, Emil Cichy, Mariusz Borowiec.


Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach:

PYTANIA Z BALONIKA
Zawodnicy z każdej drużyny kolejno przekuwali wybrany przez siebie wiszący balon, z którego wypadało pytanie. Za prawidłową odpowiedź drużyna zdobywała punkt (żółtą gwiazdeczkę).


ZADANIE DLA WSZYSTKICH
Zawodnicy z jednej drużyny wybierali kopertę z zadaniem dla obydwu drużyn. W tej konkurencji oprócz udzielenia prawidłowej odpowiedzi liczył się również czas, gdyż drużyna, która pierwsza udzieliła odpowiedzi dostawała dodatkowy punkt.


EUROPEJSKIE ROZRYWKI.
W tej kategorii punkt zdobywała drużyna, która pierwsza udzieliła odpowiedzi na temat tańców i gier wywodzących się z wybranych krajów europejskich.

Na koniec zostały podliczone gwiazdki i okazało się, że konkurs był bardzo wyrównany (drużyna "niebieskich" zwyciężyła tylko dwoma punktami).

Uczniowie wykazali się niemałą wiedzą i orientacją na temat wszystkiego, co kojarzy się z motywem przewodnim "Europejskie zmagania", z czego my - wychowawcy jesteśmy dumni!

Prawdziwą uciechą dla ciała okazałą się degustacja potraw, pochodzących z różnych krajów europejskich, gdzie nawet najbardziej wyrafinowani smakosze byli bardzo "pysznie" zadowoleni.

Wszyscy jednocześnie uznali, że cała impreza była doskonałą lekcją wiedzy o Zjednoczonej Europie. Mamy nadzieję, że Europa pokazana w naszym Ośrodku pozostanie na długo w pamięci naszych podopiecznych.

Opiekunowie: mgr Anna Bera
mgr Małgorzata Spychaj
mgr Aneta Goraj
mgr Małgorzata Szybalska
mgr Małgorzata Rybus
mgr Anna Stajniak
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska