OBCHODY DNIA WIOSNY
W EUROPIE 2016

       Już wiosna! I jak co roku wiosną w naszym Ośrodku realizowany jest internetowy projekt edukacyjny Dzień Wiosny w Europie 2016.
      Już po raz 12-ty nasi wychowankowie pieczołowicie przygotowywali się z pomocą wychowawców do tego wyjątkowego dnia. Uczyli się i utrwalali wiadomości dotyczące Unii Europejskiej
i wybranych krajów członkowskich: Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Holandii. Opiekunowie projektu starali się w jak najbardziej przystępny sposób przybliżyć uczniom kulturę, położenie
i dorobek wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej.
      Uroczyste obchody "Dnia Wiosny w Europie" upłynęły w miłej atmosferze, przeplatane doskonałą zabawą, odrobiną pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji, które towarzyszyły podczas zmagań konkursowych. Młodzież uczestnicząca w projekcie została podzielona na dwie drużyny "Żółtych" i "Niebieskich".


Konkurs składał się z siedmiu zadań:
Zadanie 1.
"Słynne budowle" - drużyny otrzymały takie same zestawy
z ilustracjami słynnych budowli oraz karteczki z napisami: nazwy budowli, państwa i miasta. Zadaniem drużyn było właściwe ułożenie pod każdą ilustracją karteczek z nazwą danej budowli oraz nazwą miasta
i państwa, z którego pochodzi. Za każde prawidłowe przyporządkowanie grupa otrzymała 1 punkt.

   

Zadanie 2.
"Pytania z balonika" - zawodnicy z każdej drużyny kolejno przekuwali wybrany przez siebie wiszący balon, z którego wypadało pytanie. Za prawidłową odpowiedź drużyna zdobywała punkt (żółtą gwiazdeczkę).

   

Zadanie 3.
"Syriusz-puzzle" - obie drużyny otrzymały zestaw puzzli. Zadanie polegało na prawidłowym i szybkim ułożeniu puzzli. Drużyna, która pierwsza poprawnie wykonała zadanie otrzymała 1 punkt.

   

Zadanie 4.
"Skojarzenia - jakie to państwo" - każda drużyna otrzymała rysunki symbolizujące wybrane państwa członkowskie. Zadanie polegało na poprawnym odgadnięciu do jakich państw odnoszą się symbole.
Za poprawne rozwiązanie tego zadania drużyna mogła otrzymać, aż 6 punktów.

   

Zadanie 5.
"Zagadki muzyczne" - ta drużyna, która pierwsza odgadła z jakim państwem kojarzy się dany utwór muzyczny, otrzymała 1 punkt.

   

Zadanie 6.
"Praca z mapa" - zadanie polegało na losowaniu przez jednego zawodnika z drużyny karteczki z nazwą państwa, a następnie odnalezienie na mapie politycznej Europy dane państwo, przypięcie stolicy i flagi należącej do danego kraju. Za każde prawidłowe przyporządkowanie grupa otrzymała 1 punkt.

   

Zadanie 7.
"Potrawy" - każda drużyna dostała na tacy po zestawie potraw pochodzących z wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć z jakiego państwa pochodzi dana potrawa oraz przyporządkować odpowiednią flagę. Za każdą poprawną odpowiedź drużyna otrzymała 1 punkt.

   

      Jury w składzie jednoosobowym, czyli Pani Wicedyrektor - Bożena Sobieraj policzyła punkty i okazało się, że jest remis!!!

   

Zostały wręczone słodkie nagrody, a potem zasłużona degustacja narodowych potraw oraz pamiątkowe zdjęcia.

      Po raz kolejny wszyscy jednocześnie uznali, że cała impreza była doskonałą lekcją wiedzy o Zjednoczonej Europie. Mamy nadzieję, że Europa pokazana w naszym Ośrodku pozostanie na długo w pamięci naszych podopiecznych.
GALERIA ZDJĘĆ
Opiekunowie: mgr Małgorzata Rybus
mgr Aneta Goraj
mgr Anna Bera
mgr Małgorzata Szybalska
mgr Małgorzata Spychaj
mgr Anna Stajniak
© SOSW NIEMIENICE