DZIEŃ WIOSNY
W EUROPIE 2018

       Już po raz czternasty w naszej szkole obchodzony był "Dzień Wiosny w Europie" realizowany w ramach internetowego projektu edukacyjnego. Tym razem realizacja projektu przebiegła pod hasłem - "Podróż do wybranych krajów europejskich".

Uczniowie podzieleni zostali na dwa zespoły (rodziny Malinowskich
i Wiśniewskich) i wybrali się w podróż po Europie. Podczas podróży rodziny miały do wykonania zadania, za które otrzymywały punkty - gwiazdki. Nad poprawnością czuwały: Pani Dyrektor Bożena Chodorek
i Pani Wicedyrektor Bożena Sobieraj.

   

Wyprawa rozpoczęła się na lotnisku, gdzie rodziny miały za zadanie uporządkować tablice informacyjne. Przydały się tu wiadomości dotyczące państw, stolic i flag.

Następnie rodziny wyruszyły w podróż po Europie w rytm klanowej zabawy "Lot samolotem".

Kolejnym punktem był spacer, podczas którego obie rodziny spotykały cudzoziemców witających się w różnych językach. Zadaniem rodzin było odgadnąć z jakiego kraju pochodzą witający się z nimi ludzie.

Wizyta w muzeum była kolejnym ciekawym wyzwaniem. Zadanie polegało na odgadnięciu nazwy budowli i w jakim państwie się ona znajduje.

Następnie rodziny udały się do Filharmonii. Wysłuchali tam kilka utworów muzycznych pochodzących z różnych zakątków Europy
i musieli odgadnąć skąd dany utwór pochodzi. Dodatkowe punkty można było uzyskać poprzez wykonanie do nich tańca.
...Kankan w wykonaniu rodziny Wiśniewskich...

...Krakowiak w wykonaniu ochotników z obu rodzin...

Swoją wiedzę o Unii Europejskiej obydwie rodziny mogły sprawdzić podczas spotkania z dziennikarzem.

Ostatnim punktem podróży była wizyta w restauracji. Zadaniem obu rodzin było oznaczenie małymi flagami potraw pochodzących
z wybranych krajów europejskich.

Z podróży po Europie rodziny wróciły w rytmie zabawy klanowej "rosyjskim samolotem".

Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy udali się na stołówkę, gdzie czekały na nich pyszne lody z kawałkami zdrowych owoców.

Do zobaczenia za rok!!!

GALERIA ZDJĘĆ
mgr Anna Stajniak
mgr Małgorzata Rybus
mgr Aneta Goraj
mgr Anna Bera
mgr Małgorzata Szybalska
mgr Małgorzata Spychaj
© SOSW NIEMIENICE