NASZ ŚWIAT

         W dniu 14 czerwca 2013 roku w Opatowskim Ośrodku Kultury odbył się finał projektu z zakresu edukacji i działań artystycznych, który był skierowany do uczniów szkół powiatu opatowskiego, wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych województwa świętokrzyskiego, rodzin i rodziców uczniów oraz całej społeczności lokalnej.

Uroczystość rozpoczęli dyrektorzy obu placówek:
Liceum Ogólnokształcącego w Opatowie - Barbara Kasińska oraz naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach - Bożena Chodorek przypomnieli historię długoletniej współpracy, która zaowocowała pomysłem na projekt edukacyjno - artystyczny
pt. "Nie jesteś inny!"

Następnie głos zabrał Starosta Opatowski pan Bogusław Włodarczyk, który wyraził swoją wielką radość ze współpracy między placówkami oraz z faktu, iż ideę pomocy innym próbuje się przekazać uczniom szkół gimnazjalnym. Starosta zaprosił na scenę panie: Małgorzatę Szczepańską i Renatę Foremniak, których długoletnia współpraca zaowocowała tym przedsięwzięciem.

Po części oficjalnej wystąpiła grupa utalentowanych artystów - uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie, działających przy "Teatrze Czterdziestu". Zaprezentowali oni spektakl poetycko - muzyczny pt. "Nasz Świat".

Sztuka opowiadała o współczesnym świecie, w którym odbywa się nieustanna walka dobra ze złem. W pierwszych scenach przedstawienia można było zobaczyć czarną stronę świata, która mimo zdecydowanej przewagi, nie może odnieść zwycięstwa nad dobrem.

W niektórych momentach oprócz uczniów z liceum można było zobaczyć młodzież z naszego Ośrodka.

Oprócz pięknej poezji i piosenek widzowie mogli podziwiać ciekawe układy taneczne w wykonaniu młodzieży z liceum.

Spektakl nagrodzono gromkimi brawami. Widzowie byli wyraźnie zachwyceni i wzruszeni. Szczególne słowa podziękowania popłynęły w kierunku absolwentów liceum - tegorocznych maturzystów, którzy wystąpili w tym przedstawieniu - Joanny Zimnickiej, Karoliny Zarody, Małgorzaty Dzienniak i Jacka Szczepanowskiego - oraz pań, które były autorkami: Małgorzaty Szczepańskiej i Ewy Cybuli.
Uwagę widzów wzbudziły także dekoracje do spektaklu i festiwalu, które przygotowała pani Teodora Pawelko - Kwiatkowska.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga część uroczystości - festiwal piosenki.
Wystąpiła w nim młodzież z naszej placówki:

Łukasz Kasak

Michał Kot

Róża Nowak
oraz z innych Ośrodków Szkolno-WychowawczychJałowęs, Dębna, Sulejowa, Skarżyska i Staszowa, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Opatowa i Skarżyska, której partnerowali uczniowie z liceum.
Oprócz piosenek festiwalowych widzowie mogli usłyszeć wykonania pozafestiwalowe.

Po zakończeniu występów wokalnych pani dyrektor Barbara Kasińska oraz pani dyrektor Banku PKO S.A. w Opatowie Izabela Makowska wręczyły podziękowania i nagrody dla uczestników.

Na koniec wszyscy odśpiewali piosenkę, która była hasłem spektaklu i festiwalu, pt. "Nie jesteś inny".

W czasie trwania uroczystości w holu Opatowskiego Ośrodka Kultury można było podziwiać wystawę prac plastycznych rękodzieła młodzieży z ośrodków szkolno-wychowawczych województwa świętokrzyskiego.

GALERIA ZDJĘĆ


© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska