Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Niemienicach jadą do Korei!!!

Już 24 stycznia 2013 roku rozpocznie się wielka przygoda trzech naszych uczniów. Tego dnia w Warszawie spotyka się reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Korei!!!

Wśród 49 zawodników, którzy wyjeżdżają do Korei znajduje się nasza trójka: Paweł Sitarski, Tomasz Grudzień i Emil Drozd - zawodnicy Sekcji Olimpiad Specjalnych "TRAMP", działającej w Niemienicach. Chłopcy znaleźli się w składzie drużyny hokeja halowego. Opiekunem i trenerem zawodników w szkole jest Renata Foremniak, która również znalazła się wśród trenerów wyjeżdżających z reprezentacją do Korei.

Szansa wyjazdu otworzyła się podczas udanego występu zawodników i podczas losowania na Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych - Kielce / Skarżysko 2012. Kolejne kroki to spełnienie wszelkich wymagań dla kandydatów (paszport, badania lekarskie, badania stomatologiczne itp.). Kolejnym etapem przygotowań był udział w "Sprawdzianie w 5 dyscyplinach przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Special Olympics w Korei" - czyli udział w obozie, który odbył się w grudniu 2012 roku w Zakopanem. Podczas obozu wszyscy zostali poddani szeregowi sprawdzianów i testów w różnych sytuacjach oraz zostały przeprowadzone bardzo wnikliwe badania lekarskie. Było również bardzo ciekawe spotkanie z Koreańczykiem!!!

Paweł, Tomek i Emil to długoletni zawodnicy sekcji "TRAMP". Systematycznie uczestniczą w zajęciach sportowych i często biorą udział w zawodach Olimpiad Specjalnych na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.
Ale będzie to ich pierwszy wyjazd za granicę !!! To ogromny zaszczyt, wyróżnienie i sukces zawodników oraz trenera, a także całej kadry pracującej w SOSW w Niemienicach. Należy również wspomnieć o zawodniczce Marcie Starbie, która jest pierwszą rezerwową w narciarstwie biegowym. Jeszcze 24 stycznia 2013 w Warszawie w hotelu Novotel nastąpi uroczyste wręczenie nominacji dla wszystkich członków reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska. 25 stycznia 2013 roku to dzień podróży do Korei. Pobyt w Korei jest bardzo urozmaicony. W dniach 26 - 29 stycznia reprezentacja będzie przebywać w Host Town (Program Miast Goszczących). Dla reprezentacji Olimpiad Specjalnych - Polska

będzie to miasto Chun Cheon (prowincja Gangwon) To wtedy będzie okazja do poznania kultury, zabytków i mieszkańców Korei. Będzie to również czas aklimatyzacji i treningów. 29 stycznia 2013 odbędzie się Uroczystość Otwarcia Igrzysk. Natomiast od 30 stycznia do 5 lutego trwać będzie rywalizacja sportowa. Wtedy zawodnicy będą mieszkać w mieście Gangneung. Na dzień 5 lutego zaplanowana jest Uroczysta Ceremonia Zamknięcia Igrzysk. Powrót Reprezentacji nastąpi w dniu 6 lutego 2013 roku. W rywalizacji sportowej podczas Igrzysk udział weźmie 2,300 zawodników z całego świata (113 Programów Narodowych Special Olympics). Ogólnie planowany jest udział ok. 15 000 osób ( oprócz zawodników - to trenerzy, opiekunowie, członkowie rodzin, goście, organizatorzy, sędziowie i wolontariusze).

Hasło Igrzysk - "Together We Can!" - Razem możemy!

Z niecierpliwością czekamy na wyjazd!!! Prosimy o trzymanie kciuków!!!

ZOBACZ więcej zdjęć
mgr Renata Foremniak
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska