"Cicha noc, święta noc..."

     W naszej szkole świątecznie zrobiło się już 16 grudnia. Tego dnia odbyło się spotkanie opłatkowe poprzedzone wystawieniem jasełek. Spotkanie otworzyła pani dyrektor Bożena Chodorek, która powitała wszystkich przybyłych gości. Jasełka i spotkanie wigilijne swoją obecnością uświetnili: sekretarz Gminy Sadowie - pani Danuta Pronobis, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
w Opatowie - pani Dorota Wareliś, dyrektor Zespołu Szkół w Sadowiu - pani Anna Nowak, ksiądz Janusz oraz emerytowani pracownicy Ośrodka.
    Inscenizacja jasełek miała w tym roku formę impresji muzyczno- ruchowej, bowiem uczniowie prezentowali treści bożonarodzeniowe głównie ruchem na tle podkładów muzycznych. Widzowie mogli przeżyć historię od stworzenia świata i człowieka, grzechu pierworodnego i wygnania z raju po Zwiastowanie N.M.P., Narodzenie Jezusa i pokłon Trzech Króli.
     Kiedy artystyczna część dobiegła końca wszyscy udali się na spotkanie przy wigilijnym stole, by po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego przekazać sobie życzenia i przełamać symboliczny opłatek.
     Pięknie przystrojony stół, zastawiony wigilijnymi potrawami, łamanie się opłatkiem i wspólne życzenia pozwoliły nam poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

   

   

   

   

mgr Marta Gierada
GALERIA ZDJĘĆ
© SOSW NIEMIENICE