SPOTKANIE INTEGRACYJNE
W MASŁOWIE

         3 czerwca już po raz dziewiąty podopieczni Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej przyjechali do Masłowa na Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży. Nie zabrakło tam również młodzieży naszego Ośrodka.
         Lotnisko w podkieleckim Masłowie powitało nas słoneczną, wręcz upalna pogodą. Pierwszym punktem spotkania była uroczysta msza święta pod przewodnictwem bp Mariana Florczyka. Jego Ekscelencja pouczał nas, by nie zamykać oczu na ból i cierpienie lecz patrzeć sercem, "bo wtedy nie tylko się widzi ale i rozumie". Wysłuchaliśmy także słów świętego Jana Pawła II skierowanych do chorych i niepełnosprawnych oraz wspólnie odśpiewaliśmy "Barkę".
        Po zakończonej Eucharystii odbył się piknik integracyjny z występami wokalno - tanecznymi, gorącym posiłkiem i słodkimi upominkami. Uwieńczeniem spotkania była prezentacja własnoręcznie wykonanych serc przywiezionych przez poszczególne ośrodki. Za tak pięknie przygotowane prace wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci maskotek. Nasi wychowankowie otrzymali dużego pluszowego misia, którego po przyjeździe do ośrodka przekazali milusińskim przedszkolakom.

mgr Marta Gierada
mgr Monika Iskra
© SOSW NIEMIENICE