SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

W dniu 9 października w naszej placówce odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Opatowie. Podczas spotkania panowie mundurowi w formie pogadanki przekazywali wychowankom informacje związane z bezpieczeństwem w różnych sytuacjach.

Policjant przybliżył uczniom zasady ruchu drogowego, celowość noszenia emblematów odblaskowych, utrwalił znajomość znaków drogowych.

Zwrócił też uwagę na bezpieczne posługiwanie się Internetem, który niesie ze sobą wiele różnych zagrożeń dla dzieci i młodzieży. Poruszona została też tematyka właściwego zachowania się wobec osób obcych, nieznajomych. Przypomniane zostały numery alarmowe, na które należy dzwonić, gdy dzieje się coś złego.

Po przeprowadzonej pogadance odbyło się podsumowanie zdobytych informacji w formie konkursu. Wszyscy wychowankowie wykazali się dużą wiedzą i otrzymali nagrody w formie słodyczy oraz odblasków.

Spotkanie z policjantami, ich doświadczenie i profesjonalne podejście do tematu miało duże znaczenie w realizacji zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz dostarczyło uczniom przyjemnych wrażeń.

mgr Aneta Goraj
mgr Małgorzata Szybalska
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska