Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ
W OPATOWIE

W dniu 2 kwietnia 2019 roku, wychowankowie naszego Ośrodka wraz
z opiekunami I. Hołody-Łatą, G. Kosiorem, M. Sałatą i A. Warych odwiedziliśmy jednostkę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.
W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez aspiranta sztabowego M. Patra - dowódcę zmiany KPPSP oraz kapitana
B. Bednarczyka i wszytkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali na nasze przyjście. Już na samym początku naszej wizyty wielką atrakcją był wyjazd strażaków na akcję, która w tym czasie się wydarzyła co wywołało wśród naszych podopiecznych spore emocje.
W dalszej części spotkania młodszy aspirant W. Bednarski zademonstrował sprzęt służący do gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków drogowych oraz innych katastrof. Zwiedziliśmy pomieszczenia PSP m.in. szatnię, magazyn, pokój do dezynfekcji oraz wysłuchaliśmy informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Panowie strażacy nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji. Zademonstrowali swoją sprawność fizyczną zjeżdżając po ześlizgu
a na placu zewnętrznym jednostki obserwowaliśmy gaszenie pożaru oraz działanie samochodu z wysięgnikiem do zadań na wysokościach. Na koniec naszej wizyty dzieci mogły popatrzeć z wysokości strażackiego samochodu na plac jednostki, przymierzyć strażackie hełmy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy komendantowi KPPSP w Opatowie S. Kochanowiczowi za wyrażenie zgody na zwiedzanie jednostki oraz będącym w tym dniu na dyżurze strażakom (młodszy ogniomistrz Ł. Brelak, P. Cedro
i asp. S. Czerwik
), którzy przybliżyli naszym podopiecznym jak odpowiedzialna i trudna jest służba w straży pożarnej.

   

   

   

   

   

   

   

   

mgr Agnieszka Warych

GALERIA ZDJĘĆ

© SOSW NIEMIENICE