ŚWIĘTOKRZYSKI MITYNG PŁYWACKI OŻARÓW 2011

21 pażdziernika w Ożarowie odbył się Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Areną zawodów była pływalnia miejska "Neptun" w Ożarowie. To bardzo sympatyczny i przyjazny obiekt sportowy. Organizatorzy, wolontariusze i sędziowie dołożyli wszelkich starań, aby zawody były podsumowaniem dotychczasowych efektów szkoleniowych oraz dopingiem do dalszej pracy. Na zawodników czekały medale oraz nagrody i upominki. Po raz pierwszy w tej dyscyplinie wystartowali i nasi zawodnicy z sekcji "TRAMP".

Byli to:

Emil Drozd: styl dowolny - srebrny medal i styl klasyczny - złoty medal
Jerzy Wesołowski: chód w wodzie - srebrny medal

Emil chwilę przed startem...

gratulacje od Grzegorza Kurkowskiego - Prezesa d/s Organizacji Olimpiad Specjalnych - Polska.

Jurek dumnie prezentujący swój medal.

Pan Wicestarosta Opatowski Gustaw Saramański wręczający zawodnikom nagrody.

Zawodnicy od niedawna uczestniczą w zajęciach na basenie, ale wielu uczniów z wielkim zapałem doskonali swoje umiejętności. Myślę, że w przyszłości na pewno większa ilość zawodników będzie brała udział w takich zawodach. Dzisiaj jesteśmy bardzo zadowoleni ze startów i wyników naszych chłopców.

Uczniowie: Marta Starba, Paulina Nowak, Michał Kot, Emil Cichy, Tadeusz Chrapczyński oraz Tomasz Grudzień z widowni dopingowali swoich kolegów oraz obserwowali jak wyglądają zawody.

Cieszymy się bardzo, kiedy przed naszymi uczniami otwierają się kolejne szanse i możliwości. Taką nowością jest uczestnictwo w zajęciach na basenie i możliwość czerpania radości z zabaw w wodzie, oswojenie z wodą oraz nauka pływania.

"woda to mój żywioł"- usmiech Jurka mówi wszystko....

mgr Renata Foremniak

© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska