Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych
i Świętokrzyski Turniej Bocce

W dniach 18-19.02.2011r. w Kielcach i Skarżysku - Kamiennej odbywały się Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych.
W zawodach łącznie wzięło udział 100 zawodników z sekcji Olimpiad Specjalnych z całego województwa.

W piątek na terenie ośrodka narciarskiego "Na skoczni" w Kielcach odbyły się zawody w narciarstwie zjazdowym, narciarstwie biegowym
i rakietach śnieżnych.

W Igrzyskach czynny udział wzięli zawodnicy z Sekcji O.S. "TRAMP", działającej przy naszym Ośrodku.
Nasi uczniowie, korzystając ze sprzyjających warunków już od kilku lat trenują zimowe sporty, w tym narciarstwo biegowe i biegi na rakietach śnieżnych.

W rywalizacji w nartach biegowych udział wzięli: Emil Drozd (złoty medal), Marta Starba (brązowy medal), Paweł Tomaszewski (brązowy medal), Łukasz Kasak (srebrny medal).
W konkurencji: bieg na nartach śnieżnych wystartowali: Tomasz Grudzień (srebrny medal) i Paweł Sitarski (brązowy medal).

Kolejną odsłoną Igrzysk były rozgrywki w hokeja halowego, które odbyły się w Skarżysku - Kamiennej. W zawodach, po raz pierwszy w tej dyscyplinie, wystartowała drużyna Sekcji O.S."TRAMP" Niemienice.

W drużynie znaleźli się: Emil Drozd, Łukasz Kasak, Paweł Sitarski, Mateusz Wielanowski, Paweł Stępień, Mariusz Stępień, Paweł Tomaszewski. Drużyna , po bardzo zaciętych meczach z bardziej doświadczonymi zespołami, ostatecznie zajęła IV miejsce.

Natomiast w dniach 19-20.02.2011 również w Skarżysku - Kamiennej odbywał się Świętokrzyski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. W zawodach udział wzięło 70 zawodników z całego województwa. Bocce to bardzo sympatyczna gra - popularna w krajach śródziemnomorskich. Zawody rozgrywa się na specjalnym torze, z użyciem specjalnych kul do gry.

Z sekcji "TRAMP" Niemienice w rywalizacji indywidualnej udział brali : Marta Starba (złoty medal), Emil Drozd (złoty medal), Paweł Stępień (srebrny medal), Tomasz Grudzień (brązowy medal).
W rywalizacji zespołowej mikst M.Starba/E.Drozd wywalczył złoty medal, natomiast debel P.Stępień/T.Grudzień - wywalczył brązowy medal.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali: Bożena Tomtas, Danuta Dumania (narciarstwo), Dariusz Tomtas (hokej halowy), Joanna Zalewska (bocce) oraz Renata Foremniak.

Był to bardzo sportowy weekend, pełen emocji, wrażeń i pozytywnych przeżyć.
mgr Renata Foremniak
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska