TYDZIEŃ SPORTU

W ramach VIII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH nasza Placówka przyłączyła się do XXII SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST I GMIN. W związku z tym
w dniach 26 maja - 1 czerwca odbywały się na terenie Ośrodka liczne zabawy i zawody sportowe.
Jednym z nich był turniej sprawnościowo - umysłowy pod hasłem "Dzień na sportowo - biegnij i rusz głową!". Wszyscy uczniowie rywalizowali w grupowych konkurencjach sportowych, takich jak: wyścigi z gazetą, toczenie piłki slalomem, bieg z ringiem na głowie.
Po każdej konkurencji, drużyny wykonywały zadania umysłowe (zagadki lub krzyżówki). Na zakończenie zmagań otrzymali słodkie upominki.

Innymi zmaganiami sportowymi, z którymi musieli zmierzyć się nasi podopieczni, to "Ścieżka zdrowia"- biegi terenowe z przeszkodami.
W zawodach tych udział brały dzieci z klas Szkoły Podstawowej. Mieli oni za zadanie, pokonanie trasy usłanej przeszkodami: rzuty do celu, przeniesienie przedmiotu na paletce badmintonowej, czy też przejście po ławeczce równoważnej.

W zmaganiach sportowych brali też udział nasi najmłodsi milusińscy
z przedszkola. Walcząc ze swoimi słabościami, dzielnie pokonywali wszystkie przeszkody.

Odbył się również "Turniej piłki nożnej". Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością prowadzenia i podania piłki oraz strzałem na bramkę. Zwieńczeniem zmagań sportowych był mecz, rozegrany pomiędzy wychowankami Ośrodka.

Wszyscy walczyli z wielkim zapałem, wykazując się sprytem, zwinnością oraz wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia.
Zmęczeni, ale zadowoleni, czekamy na następne rozgrywki.

GALERIA ZDJĘĆ
mgr Małgorzata Spychaj
© SOSW NIEMIENICE