Wizyta w Pałacu Prezydenckim

W dniu 19 października 2011r. w Warszawie odbyło się bardzo wzniosłe i interesujące spotkanie. Tego dnia do Pałacu Prezydenckiego zostali zaproszeni wszyscy członkowie Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych - Ateny 2011. Wśród zaproszonych gości znalazła się i nasza trenerka - Renata Foremniak.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim było okazją do wspomnień, ale również kolejnym wielkim przeżyciem dla sportowców.

W programie spotkania znalazło się również zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Z wielką ciekawością zawodnicy chodzili po kolejnych pokojach Pałacu. Wszystko było piękne i bardzo ciekawe. Można było usiąść w fotelach, w których zwykle siadają znane osobistości.

Wszyscy przechadzali się po pokojach, w których Prezydent spotyka się z politykami z całego świata. Było to fantastyczne przeżycie... Kulminacją wizyty w Pałacu Prezydenckim było spotkanie w Sali Kolumnowej całej Reprezentacji z Panią Anną Komorowską - Pierwszą Damą RP. Pani Prezydentowa podzieliła się swoimi wspomnieniami z Igrzysk, natomiast zawodnicy serdecznie podziękowali i przekazali pamiątkowe zdjęcia. Po części oficjalnej bardzo długo Pani Anna Komorowska rozmawiała z zawodnikami i trenerami.

Wszyscy również chcieli mieć pamiątkowe zdjęcia.


kliknij zdjęcie aby powiększyć

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Jolanta Kwaśniewska, Pani Katarzyna Frank - Niemczycka oraz Minister Sportu - Adam Giersz. Wszyscy z wielką serdecznością rozmawiali z członkami Reprezentacji.
Na pamiątkę pobytu w Pałacu Prezydenckim każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy znaczek i pamiątkowy długopis. Telewizja Polska przygotowała dla każdego uczestnika kopię filmu dokumentalnego, który kręcony był podczas Igrzysk.
To była bardzo miła środa - w czasie jesiennej pluchy znowu znaleźliśmy się w gorącej i bardzo sympatycznej Grecji. Wspomnienia z Igrzysk jeszcze bardzo długo będą do nas wracały...
mgr Renata Foremniak
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska