"PODRÓŻE KSZTAŁCĄ"

W myśl tej zasady postanowiliśmy urządzić naszym najmłodszym podopiecznym niezapomnianą wyprawę. Miejsce naszej wycieczki miało łączyć w sobie i zabawę i naukę. Wybór padł na Bałtowski Kompleks Turystyczny. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Sam wyjazd autobusem szkolnym już okazał się dla dzieci wielkim przeżyciem.

Gdy dotarliśmy na miejsce pierwszym punktem wycieczki było "Safari", na które pojechaliśmy amerykańskim schoolbusem. Oczom dzieci ukazał się świat ponad 400 egzotycznych zwierząt począwszy od dużych wielbłądów, które witały nas życzliwie skończywszy na kozach syryjskich, które miały ochotę przywitać się z dziećmi
i ochoczo wchodziły do naszego busa.

Gdy obejrzeliśmy również mniejsze zwierzęta i ptactwo zamieszkujące "Dolny Zwierzyniec" takie jak kuce, osły owce, egzotyczne papugi, gęsi i dostojne łabędzie przyszedł czas na zabawę i prawdziwe "szaleństwo".

   

Park Rozrywki kusił naszych milusińskich karuzelami, dmuchańcami
i różnymi kolejkami. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak kolejka górska i basen z kulkami. Co odważniejsi mieli okazję "popłynąć w przestworza" statkiem pirackim czy popływać pływającymi kaczkami.

Na zakończenie odwiedziliśmy jeszcze Sabatówkę - Wioskę Czarownic, gdzie przywitały nas wróżki, czarownice i czarny kot, które były tak miłe, że nie sposób było się ich bać. Dzieci mogły sprawdzić swoją zwinność w pokonaniu "pajęczej sieci" i pokazać odwagę w "tunelu strachu".

   

Po tych wszystkich atrakcjach był jeszcze czas na zjedzenie pysznych lodów i musieliśmy się niechętnie pożegnać z "zaczarowaną krainą" zwierząt, czarownic, wróżek i dinozaurów.


Razem z dziećmi chcieliśmy serdecznie podziękować Zarządowi Kompleksu za okazaną życzliwość i pomoc.

GALERIA ZDJĘĆ
mgr M. Spychaj
© SOSW NIEMIENICE