VIII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Na przełomie lutego i marca bieżącego roku odbywały się
VIII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Honorowy patronat nad Igrzyskami objęła Pierwsza Dama RP - Anna Komorowska, która otworzyła Igrzyska.

Igrzyska odbyły się w dwóch odsłonach. W dniach 23 - 26 lutego 2012r. w Wiśle spotkali się narciarze biegowi. Na trasach biegowych Kubalonki czworo naszych zawodników brało udział w biegu na rakietach śnieżnych i biegach narciarskich. Byli to:
Marta Starba (narciarstwo biegowe - I miejsce i IV miejsce),
Emil Drozd (narciarstwo biegowe - I miejsce i II miejsce),
Łukasz Kasak (narciarstwo biegowe - I miejsce i II miejsce),
Tomasz Grudzień (bieg na rakietach śnieżnych - II miejsce i IV miejsce).

W Kubalonce, wielką atrakcją i przyjemnością dla zawodników był wieczorny kulig z pochodniami oraz pieczenie kiełbasek. Zawodnicy spotkali się także na wspólnej dyskotece. W czasie ceremonii zamknięcia tej części Igrzysk do Wisły przyjechał Cezary Pazura - ambasador Olimpiad Specjalnych. Wszyscy wracali z Wisły z miłymi wrażeniami i dobrymi wspomnieniami.


KLIKNKIJ, ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Natomiast w dniach 29 lutego - 03 marca 2012 trwała druga część Igrzysk. Tym razem zawodnicy przyjechali do Kielc i Skarżyska - Kamiennej. W Kielcach na stoku "STADION" rozgrywano narciarstwo zjazdowe. Natomiast w Skarżysku - Kamiennej odbyły się zawody w łyżwiarstwie szybkim i hokeju halowym.

W drugiej części Igrzysk wśród reprezentantów regionu świętokrzyskiego również byli i nasi zawodnicy.

W drużynie hokeja halowego znaleźli się:
Emil Drozd, Łukasz Kasak, Paweł Sitarski, Tomasz Grudzień, Paweł Tomaszewski i Mateusz Wielanowski.
Drużyna po bardzo zaciętych meczach zajęła drugie miejsce w swojej grupie startowej.
KLIKNKIJ, ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ
W czasie Igrzysk realizowany był program "Zdrowi sportowcy"- zawodnicy poddawani byli badaniom lekarskim w zakresie wad postawy, badań wzroku, słuchu i oczu, a wolny czas mogli spędzać w wiosce Olimpiad Specjalnych, gdzie czekały na nich różne konkursy i zabawy. Rozgrywkom sportowym towarzyszyło wiele atrakcji. W czasie ceremonii otwarcia, którą prowadził znany dziennikarz Michał Olszański - zawodnicy mieli okazję podziwiać występ Kieleckiego Teatru Tańca oraz zespołu z Podhala "Siwy Dym". W następnych dniach zorganizowana została wspólna dyskoteka oraz "Spotkanie na szlaku kultur". Z wielkim wzruszeniem wszyscy uczestnicy żegnali się w czasie kręgu kończącego Igrzyska.


Zawodnicy, którzy podczas Igrzysk zdobyli złote medale będą mieli możliwość wyjazdu na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Korei Południowej w 2013 roku. Wśród wylosowanych szczęśliwców znaleźli się również zawodnicy z sekcji TRAMP Niemienice.
GRATULACJE!!!!!!!
mgr Renata Foremniak
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska