Konkurs Fotograficzny

SOSW Centrum Autyzmu w Niemienicach - 40 lat minęło

Laboratoria Przyszłości

Aktywna Tablica

OSE

Archiwalana strona

ePUAP

BIP

 

Laboratoria Przyszłości


Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. 
Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz inne zdolności i zainteresowania. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje pasje nie tylko na lekcjach oraz w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych ale także i pozalekcyjnych. 

 

Informacja o programie i otrzymaniu wsparcia finansowego.
Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości - inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wsparcie finansowe wyniosło 30 000 zł. i zostało wykorzystane na zakup nowoczesnego wyposażenia do rozwoju umiejętności praktycznych naszych uczniów.
 
Informacja o zakupieniu sprzętu w ramach programu.

W ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości zakupiono m.in:
drukarkę 3D, aparat cyfrowy z kamerą, gimbal ręczny, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy, mikrokontroler, stację lutująco-rozlutowywującą, pomoce do pracowni gospodarczej, wyposażenie klas w meble i pomoce dydaktyczne. 

Krótki opis programu.
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
Szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno - komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
 
Wykorzystanie zakupionego sprzętu.
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni od roku szkolnego 2022/2023 zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach ale i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 
Więcej o programie na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria
               

       
 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.