Dla Niepodległej

Święto Niepodległości jest szczególnym dniem, który mimo jesiennej aury wzbudza w nas pozytywne emocje i refleksje. W uroczyste obchody Święta Niepodległości jak co roku, włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. 8 listopada 2019r. oddaliśmy cześć Tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska, a także wszystkim, którzy bronili odzyskanej niepodległości. Galowe stroje naszych uczniów ozdabiały biało - czerwone kotyliony a w ich dłoniach powiewały flagi narodowe.  Po wprowadzeniu sztandaru, o godzinie 11.11 został wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, przez co włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Szkoła do hymnu”. 

Przedstawione inscenizacje wierszy i piosenek przez uczniów naszej szkoły, wprowadziły zebranych w patriotyczny nastrój. Tradycyjnie jak co roku przed Świętem Niepodległości uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili i uporządkowali teren wokół pomnika bohatera walk o niepodległość - płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego. Na znak pamięci zostały również złożone kwiaty i zapalone znicze. 

Święto Niepodległości

#SzkołaDoHymnu

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok