Konkurs Tańczę i Śpiewam 2020

SOSW Centrum Autyzmu w Niemienicach - PRZYJEDŹ, ZOBACZ, ZOSTAŃ

OFERTA EDUKACYJNA

OSE

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Archiwalana strona

BIP

 

Dni Ziemi 2021

🌍 Miniony tydzień upłynął w naszej szkole pod znakiem tematyki ekologicznej, w związku z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi. 🌎 W tych dniach podjęliśmy szereg działań, które miały na celu rozwijanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród uczniów. 🌍 Przeprowadzony został wewnątrzszkolny konkurs wiedzy ekologicznej. Biorący w nim udział uczniowie musieli poradzić sobie z różnymi zadaniami z zakresu przyrody i jej ochrony. Wśród zadań konkursowych nie zabrakło konkurencji sprawnościowych, w których wykorzystane zostały materiały recyklingowe. ⛹️‍♀️🗑♻️ 🌍 Kolejnym konkursem był konkurs plastyczny pod hasłem „Wiosenne kwiaty”, który miał na celu zwrócenie uwagi na piękno jakie daje nam wiosna. 🌷🌼🌺🌏 Uczniowie włączyli się też w ogólnopolską akcję Zielony Rekord. Celem akcji jest dbałość o jakość powietrza do czego ma się przyczynić sadzenie roślin. Dzięki uprzejmości, współpracującego z naszą szkołą pana leśniczego, pozyskaliśmy 30 sadzonek świerka pospolitego. 🌲🌲🌲 Drzewka zostały posadzone na terenie naszego ośrodka.
🌏 Uczniowie porządkowali także teren parku, grabili liście, zbierali suche gałęzie i zamiatali alejki. Posprzątali także pobocze drogi prowadzącej do naszej szkoły. 👩‍🌾🧑‍🌾
🌍 Ponadto w trakcie codziennych zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali krzyżówki i quizy o tematyce ekologicznej. Wychowankowie siali i sadzili rośliny oraz uczyli się segregować odpady. Wykonane zostały też plakaty przedstawiające rośliny chronione w Polsce. 👩‍🌾🌺🌸🌼
🌍 Podjęte działania wpływają na kształtowanie postaw proekologicznych uczniów oraz uczą szacunku do otaczającej przyrody. 
 
 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.