Konkurs Tańczę i Śpiewam 2020

SOSW Centrum Autyzmu w Niemienicach - PRZYJEDŹ, ZOBACZ, ZOSTAŃ

OFERTA EDUKACYJNA

OSE

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Archiwalana strona

Archiwum

 

BIP

 

40-lecie plac├│wki w Niemienicach­čÄë

 
Dnia 23 czerwca 2021r. nasza szko┼éa -Centrum Autyzmu i Ca┼éo┼Ťciowych Zaburze┼ä Rozwojowych ÔÇô Specjalny O┼Ťrodek Szkolno- Wychowawczy w Niemienicach obchodzi┼éa 40- t─ů rocznic─Ö swojego istnienia.┬á Uroczysto┼Ť─ç odby┼éa si─Ö w malowniczym parku otaczaj─ůcym szko┼é─Ö. Z tej okazji przyby┼éo wielu zaproszonych go┼Ťci: Starosta Powiatu Opatowskiego pani Ma┼égorzata Jalowska, przedstawiciel Wydzia┼éu Polityki Spo┼éecznej i Zdrowia Urz─Ödu Wojew├│dzkiego w Kielcach pan Mariusz Pasek,, cz┼éonkowie Zarz─ůdu Powiatu Opatowskiego i radni- pani Aneta Wero┼äska, Bo┼╝ena Kornacka, Barbara Kasi┼äska, pan Andrzej Gajek, Maciej Wola┼äski, Kazimierz ┼╗├│┼étek, kierownik oddzia┼éu Kuratorium O┼Ťwiaty w Ostrowcu ┼Üwi─Ötokrzyskim pan Wies┼éaw Gruszka, wiceprzewodnicz─ůca Rady Miasta Ostrowca ┼Üwi─Ötokrzyskiego pani Marta Wo┼║nicka- Kuzdak z ramienia prezydenta Ostrowca ┼Üwi─Ötokrzyskiego, przedstawiciel Gminy Wa┼Ťni├│w pani Katarzyna Wi┼Ťniewska, przedstawiciel burmistrza Miasta i Gminy ─ćmiel├│w sekretarz gminy pan Tomasz Najman, dyrektor Zespo┼éu Szk├│┼é Nr 1 pani Magdalena Gdowska, Dyrektor Zespo┼éu Szk├│┼é nr 2 pani Ma┼égorzata Szczepa┼äska, dyrektor SOSW w D─Öbnie pani Beata Zubrzycka, dyrektor SOSW w Sulejowie pani El┼╝bieta Wypch┼éo, pe┼éniaca obowi─ůzki dyrektora SOSW w Ja┼éow─Ösach pani Wioletta Gumu┼éa, dyrektor Zarz─ůdu Dr├│g w Opatowie pan Grzegorz Pietrzyk, dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej pani Dorota Wareli┼Ť, by┼éa dyrektor plac├│wki w Niemienicach pani Bo┼╝ena Chodorek, dyrektor Urz─Ödu Pracy w Opatowie pani Monika Stasica, dyrektor Opatowskiego O┼Ťrodka Kultury w Opatowiepani Longina Ordon, dzielnicowy pan Rados┼éaw Kaptur, dyrektor Centrum Obs┼éugi Plac├│wek Opieku┼äczo- Wychowawczych w Opatowie- pan Marek Borkowski.
W┼Ťr├│d zaproszonych go┼Ťci znale┼║li si─Ö r├│wnie┼╝ emerytowani nauczyciele i pracownicy administracyjno-obs┼éugowi plac├│wki.Na uroczysto┼Ťci obecne by┼éo Radio Rekord z Ostrowca ┼Üwi─Ötokrzyskiego, a tak┼╝e uczennice Technikum ┼╗ywienia z Zespo┼éu Szk├│┼é nr 1 w Opatowie, kt├│rzy ┼Ťwiadczyli us┼éug─Ö cateringow─ů podczas pocz─Östunku.┬á Na pocz─ůtku zaprezentowali si─Ö uczniowie szko┼éy w Niemienicach, kt├│rzy wystawili przedstawienie teatralne ÔÇ×Kr├│lewna ┼Ünie┼╝kaÔÇŁ. Nad ca┼éo┼Ťci─ů przedstawienia, opraw─ů muzyczn─ů i choreografi─ů taneczn─ů czuwa┼éa pani Marzena Religa, pr├│by przygotowawcze wspar┼éy panie: M. Gierada, A. Goraj, A. Stajniak, D, Majcher i P. Madej, a w przygotowanie kostium├│w i scen zaanga┼╝owa┼éa si─Ö ca┼éa kadra pedagogiczna. W rol─Ö narratora ca┼éej opowie┼Ťci teatralnej wcieli┼é si─Ö pan Zbigniew Surowiecki. W obsadzie przedstawienia znale┼║li si─Ö wszyscy uczniowie w sk┼éadzie 50 os├│b. By┼éa urocza kr├│lewna ┼Ünie┼╝ka, przezabawne krasnoludki, z┼éa kr├│lowa, kr├│l, dworzanie, rycerze, obs┼éuga na zamku, my┼Ťliwy, zwierz─Öta le┼Ťne oraz czarodziejskie lustro. Nie zabrak┼éo przystojnego ksi─Öcia, kt├│ry wjecha┼é do parku na prawdziwym koniu Wigorze, znanym uczniom z zaj─Ö─ç hipoterapii. Ca┼éo┼Ť─ç przedstawienia dopi─Öta by┼éa w ka┼╝dym detalu. Kostiumy, sceny na ┼éonie natury oraz klimatyczna oprawa muzyczna wprowadzi┼éa zebranych w przepi─Ökny bajkowy ┼Ťwiat, o czym ┼Ťwiadczy┼éy gromkie brawa na zako┼äczenie spektaklu oraz wra┼╝enia zaproszonych go┼Ťci. Nast─Öpnie dyrektor SOSW w Niemienicach pani Ma┼égorzata Spychaj zabra┼éa g┼éos przedstawiaj─ůc histori─Ö O┼Ťrodka. SOSW w Niemienicach powsta┼é na podstawie decyzji Kuratora O┼Ťwiaty i Wychowania w Tarnobrzegu z dnia 8 czerwca 1981r. Postanowienie to zacz─Ö┼éo obowi─ůzywa─ç od dnia 1 wrze┼Ťnia tego samego roku. Na ca┼éo┼Ť─ç prezentacji pani dyrektor z┼éo┼╝y┼éy si─Ö slajdy oraz film promocyjny przygotowany przez zesp├│┼é nauczycieli specjalnie na uroczysto┼Ť─ç obchod├│w 40-lecia plac├│wki. Pani dyrektor wymieni┼éa dyrektor├│w, kt├│rzy sprawowali funkcj─Ö przez kolejne lata pana Jana Murzyna, El┼╝biet─Ö Firmanty, Bogdana Rolaka i Bo┼╝en─Ö Chodorek. Wspomnia┼éa r├│wnie┼╝, ┼╝e od 2019 roku plac├│wka zmieni┼éa nazw─Ö na Centrum Autyzmu i Ca┼éo┼Ťciowych Zaburze┼ä Rozwojowych, a obecnie w sk┼éad plac├│wki wchodzi przedszkole, szko┼éa podstawowa, szko┼éa przysposabiaj─ůca do pracy, zesp├│┼é rewalidacyjno- wychowawczy oraz internat. Ostatnie lata przynios┼éy ogrom inwestycji i remont├│w, kt├│re przyczyni┼éy si─Ö do podwy┼╝szenia jako┼Ťci plac├│wki: remonty w ┼Ťrodku budynku, zagospodarowanie ogrodu sensorycznego wok├│┼é szko┼éy, zakup koni i osio┼éka do terapii z dzie─çmi. Pani dyrektor podzi─Ökowa┼éa za owocn─ů wsp├│┼éprac─Ö organowi prowadz─ůcemu Starostwu Powiatowemu w Opatowie r├│wnie┼╝ za zaplanowane zagospodarowanie stawu b─Öd─ůcego cz─Ö┼Ťci─ů naszego kompleksu oraz zagospodarowanie alpak. Wielkim marzeniem szko┼éy jest budowa sali gimnastycznej.Zaproszeni go┼Ťcie sk┼éadali na r─Öce pani dyrektor gratulacje i prezenty dla uczni├│w naszej szko┼éy. Nast─Öpnym punktem by┼éo po┼╝egnanie uczni├│w klas Przysposabiaj─ůcych do pracy. Pani dyrektor Ma┼égorzata Spychaj podzi─Ökowa┼éa tak┼╝e cz┼éonkowi Zarz─ůdu Powiatu Opatowskiego pani Anecie Wero┼äskiej za wsparcie i bezinteresowna pomoc oraz panu Maciejowi Wola┼äskiemu za nieodp┼éatn─ů opiek─Ö weterynaryjn─ů nad zwierz─Ötami mieszkaj─ůcymi przy O┼Ťrodku.┬á
Muzyczn─ů opraw─Ö pod okiem pana Grzegorza Kowalskiego zapewnili zespo┼éy: ÔÇ×Na maxaÔÇŁ oraz ÔÇ×Run awayÔÇŁ dzia┼éaj─ůce w ┼Ťwietlicy s. M. Chmielewskiej w Nagorzycach. Dzieci bawi┼éy si─Ö wybornie. Zabawy na dmuchawcu, wata cukrowa, pop-corn, s┼éodko┼Ťci i kie┼ébaska z grilla z┼éo┼╝y┼éy si─Ö na ca┼éo┼Ť─ç mile sp─Ödzonego czasu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6 komentarzy

 
 

 

  • ┬á

 

 

Na naszej stronie internetowej u┼╝ywamy plik├│w cookie. Niekt├│re z nich s─ů niezb─Ödne dla funkcjonowania strony, inne pomagaj─ů nam w ulepszaniu tej strony i do┼Ťwiadcze┼ä u┼╝ytkownika (Tracking Cookies). Mo┼╝esz sam zdecydowa─ç, czy chcesz zezwoli─ç na pliki cookie. Nale┼╝y pami─Öta─ç, ┼╝e w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mog─ů by─ç dost─Öpne.