Jesienne poszukiwania zmysłów z Leniwcem
Czyli nauka uważności. Tym razem uwagę kierujemy na nasze zmysły poprzez obserwację doznań płynących z ciała i otoczenia Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej
Listopad to czas zadumy i wspominania osób, których już nie ma wśród nas. Nasi uczniowie również pamiętają o zmarłych. W przeddzień Święta Zmarłych odwiedzili cmentarz w Biskupicach i zapalili znicze na grobach zmarłych pracowników naszej szkoły.Eksperyment na wyciągnięcie ręki!
Dziś uczniowie klasy VIII dowiedzieli się jak w prosty sposób wyizolować DNA
z banana
. Przekonali się, że genetyka to nie tylko teoria
Ten eksperyment to świetny sposób by wyjaśnić rolę błon komórkowych i jądrowych oraz udowodnić, że DNA
jest obecne w każdej komórce organizmu. Biała ,, chmurkowata'' substancja to DNA![]()
Wyjście do restauracji Żmigród w Opatowie
W środę, 29 października, uczniowie klas przysposabiających do pracy udali się na wspólne wyjście do restauracji Żmigród w Opatowie. Celem spotkania było nie tylko wspólne spędzenie czasu poza szkolnymi murami, ale także integracja klas i odpoczynek. Po dotarciu na miejsce wszyscy zajęli miejsca przy dużym, wspólnym stole i już po chwili restauracja wypełniła się rozmowami i śmiechem. Uczniowie mieli okazję wspólnie wybrać z menu ulubione rodzaje pizzy.Medale Komisji Edukacji Narodowej
W dniu 24 października czterech nauczycieli naszej szkoły otrzymało wyjątkowe wyróżnienia- Medal Komisji Edukacji Narodowej. Wręczone medale to wyraz uznania za Ich wieloletnią, pełną pasji służbę pedagogiczną i wyjątkowe zaangażowanie w pracę. Odznaczenia to nie tylko osobisty sukces każdego wyróżnionego, ale także powód do dumy Całej Społeczności Szkolnej. Gratulujemy Pani Janinie, Pani Ani, Pani Anecie i Panu Czesławowi.
Kodowanie to zabawa – w Scratch to podstawa
W dniach 16.10.2025r i 23.10.2025r., Stowarzyszenie Błękitna Przystań już po raz siódmy zorganizowało wyjątkowe warsztaty w ramach ogólnoeuropejskiej akcji Meet and Code 2025. Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych
W dniu 23 października w Opatowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych , w którym wzięły udział drużyny z całego regionu świętokrzyskiego. Klub „Tramp” z Niemienic reprezentowało dwóch zawodników: Dawid i Grzegorz. Nasi sportowcy zaprezentowali się bardzo dobrze, walcząc o każdy punkt i zdobywając cenne doświadczenie w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami regionu. Po emocjonujących pojedynkach wrócili do domu z medalami zadowoleni z osiągniętych wyników i godnego reprezentowania klubu.





